New Colors

Rekrutacja do programu New Colors już ruszyła! Chcesz poznać swoje talenty? Szukasz odpowiedzi na pytania jakie są Twoje kompetencje? Nie wiesz co chcesz robić w życiu? Chcesz się rozwijać ale nie wiesz jak? Aplikuj do programu New Colors wypełniając FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

New Colors to innowacyjny, kompleksowy program, skierowany do uczniów klas II-IV liceum*, który pomoże Ci odpowiedzieć na powyższe pytania a przede wszystkim wesprze Twój rozwój w oparciu o odkryte, indywidualne talenty. W jego trakcie realizowane będą:

● Wyjazdowe warsztaty odkrywania talentów (weekend -2-4 grudnia 2022). Seria aktywnych zajęć odkrywania talentów w oparciu o narzędzia kolorów talentów, dynamiki talentów, enneagramu, figur, MBTI, Instytutu Gallupa, Inteligencji wielorakich i innych nowoczesnych narzędzi diagnozy talentów. Wszelkie narzędzia będą wykorzystywane w ramach gier, zabaw, wyzwań i ćwiczeń więc nie ma mowy o nudzie. Efektem końcowym warsztatów będą Indywidualne Plany Rozwoju Talentów.

● Stacjonarne warsztaty rozwijania talentów, (grudzień- maj 2023). Zajęcia wspierające rozwój zdiagnozowanego potencjału uczestników. Zakłada min. budowanie planu swoich działań oraz wypracowanie nawyków wzmacniających indywidualny potencjał. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu.

● spotkania z mentorami (grudzień 2022- maj 2023) w ramach indywidualnego Planu Rozwoju Talentów - miting uaktywniający mocne strony, rozwijający, dostosowany do indywidualnych potrzeb.

● wolontariat i projekty grupowe aktywności uczestników. Uczestnicy zobowiązują się do wolontariatu w wymiarze 2 godziny miesięcznie, w tym np. projektów własnych. To element budujący zaangażowanie oraz poczucie wymiany w rozwijanie swojego potencjału i talentów.

● Konferencja podsumowująca wraz z uroczystą galą (Czerwiec 2023). Prezentacja zrealizowanych projektów oraz podsumowanie i zakończenie. Wydarzenie będzie współtworzone przez uczestników programu.

Zapraszamy do rekrutacji! Zgłoszenia można składać do 21 listopada wypełniając FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

REGULAMIN PROJEKTU

*Szkoły biorące udział w projekcie: I LO im. M.Kopernika w Opolu, II LO im. M.Konopnickiej w Opolu, III LO im. M.Skłodowskiej-Curie w Opolu, VI LO im. Gen.L.Okulickiego "Niedźwiadka" w Opolu, VIII LO im.Gen.Władysława Andersa w Opolu, Zespół Szkół im. K. Gzowskiego w Opolu, Zespół Szkół im. J.Warszewicza w Prószkowie.

Uczniowie z tych szkół będą brani pod uwagę w pierwszej kolejności.